federacja.gry-online.pl

 

 

 

Zastanawiasz się zapewne co na stronie opisującej Encyklopedię robi informacja o poradnikach do gier.
Powód jest prosty.

Jako uzupełnienie Encyklopedii dodaliśmy do jej podstawowej treści 137 wspaniałych, obszernych poradników do gier w wersjach gotowych do przeglądania i wydruku.

Jesteśmy z nich dumni. Powstały dzięki wieloletnim doświadczeniom najlepszych polskich graczy. Są profesjonalne, pełne i niepowtarzalne. Nigdzie ani w gazetach ani w innych publikacjach nie znajdziesz takiego zbioru solucji i porad.

Są wśród nich zarówno ponad stu stronicowe opisy przejścia jak i bardzo przydatne konkretne porady dotyczące strategii czy taktyki jaką powinieneś zastosować w konkretnej grze aby mieć przyjemność z grania.

Abyście mógli sprawdzić co otrzymacie po zakupie pełnej wersji Encyklopedii zamieściliśmy tu trzy przykładowe poradniki do gier, wybrane z 137, jakie znajdziesz w Encyklopedii Gier 2003.

Warto również nadmienić iż nie są to wszystkie poradniki jakich posiadaczem staniesz się po zakupie Encyklopedii, razem z uaktualnieniami treści podstawowej będą pojawiały się nowe, do gier w chwili obecnej jeszcze nie wydanych.

Poradniki są plikami w standardzie Adobe Acrobat Reader.
Program potrzebny do czytania, przeglądania i drukowania naszych solucji możesz pobrać darmowo ze strony www.adobe.com.
Program ten jest również dołączony do pełnej wersji Encyklopedii Gier 2003.

Przykładowe Poradniki

• Poradnik do gry Baldurs Gate II Shadows of Amn
• Poradnik do gry Arcanum
• Poradnik do gry Operation Flashpoint

 

Co to jest poradnik do gry ?

Poradnik do gry to przeważnie obszerny tekst napisany przez zaawansowanego gracza, wsparty nierzadko dodatkowymi ilustracjami, mapami czy schematami, który w sposób wyczerpujący uczy, jak w daną grę grać. Przydaje się on w sytuacjach, gdy mniej doświadczony gracz utknął na jakimś etapie i nie jest w stanie sobie poradzić o własnych siłach lub zwyczajnie nie ma czasu na samodzielne rozwiązywanie stawianych przed nim problemów. W zależności od gatunku gry poradniki spełniają różne funkcje.

  • Poradniki do gier fabularnych to zwykle kompletne opisy przejścia całej gry, wszystkich możliwych do zwiedzenia miejsc oraz dających się wykonać zadań.
  • Poradniki do gier strategicznych starają się przedstawić graczowi jak najkorzystniejsze strategie i taktyki prowadzenia rozgrywki, opisać słabe punkty komputerowego przeciwnika, przedstawić listę dostępnych jednostek, ich uzbrojenia, funkcji itp.
  • Poradniki do gier przygodowych lub przygodowo-zręcznościowych to przeważnie forma opowiadania, w którym wyjaśnione zostają wszystkie czekające gracza zagadki i problemy.
  • Poradniki do gier symulacyjnych przypominają podręczniki pilotażu, prowadzenia samochodu, sterowania łodzi podwodnej etc. - w zależności od przedmiotu symulacji.
 


copyright © 2000 - 2024 GRY-OnLine S.A.