federacja.gry-online.pl
Informacje o EG09 | Galeria | Pomoc | Bezpieczeństwo Antywirusowe | Kontakt
Wybrane tematy : Bezpieczeństwo Antywirusowe
Bezpieczeństwo Antywirusowe w EG09

Wszystkie wersje Wielkiej Encyklopedii Gier począwszy od EG2003 aż do EG09 są wolne od wirusów, trojanów i innych programów mogących zagrażać bezpieczeństwu użytkownika.

Sama Encyklopedia pozbawiona jest jakichkolwiek procedur śledzących i zbierających bez wiedzy jej użytkownika dane z komputera, na którym jest zainstalowana.

Na wszystkich etapach produkcji, wszystkie pliki zawarte w Encyklopedii są sprawdzane aktualnymi profesjonalnymi programami antywirusowymi.

Dołożyliśmy wszelkich możliwych starań, aby produkt nasz był w 100% bezpieczny i jak do tej pory przez wszystkie te lata nie otrzymaliśmy żadnego dowodu na to, aby ktokolwiek poniósł jakiekolwiek straty lub był narażony na jakiekolwiek niebezpieczeństwo związane z użytkowaniem Encyklopedii.

Skąd wiec pojawia się problem?

W Encyklopedii Gier jako jeden z jej elementów znajdują się programy zwane "Trainerami" (w najnowszej wersji jest ich 1282). Trainery to programy ułatwiające rozgrywkę w konkretnych grach, dodające nieograniczoną ilość pieniędzy czy surowców, dodatkowe "życia", ogólnie pozwalające "oszukać" gry, w które gramy.

Ogólnie mówiąc działa to tak, że przed (lub w trakcie) uruchomieniem gry, w której chcemy mieć ułatwienia, uruchamiamy program stanowiący trainer do niej (ułatwiacz). Program ten wpływa na kod samej gry i modyfikując jej ustawienia pozwala nam grę oszukać.

Aby to osiągnąć, trainery muszą "ukrywać się" w pamięci komputera, tak aby gra nie zauważyła ich istnienia, muszą "bocznymi drogami" modyfikować jej kod. Działanie to czasami zbliżone jest do działania nielegalnych programów atakujących nasze komputery.

Podstawowa różnica polega na tym, że trainery działają wyłącznie na program (grę), do której zostały napisane i robią to w sposób kontrolowany i bezpieczny, a wirusy działają bez naszej wiedzy na cały nasz komputer.

Ze względu na sposób swojego działania trainery i wirusy mogą zawierać podobne fragmenty kodu. Z tego powodu może się zdarzyć, że program antywirusowy, który używamy, może podejrzewać, iż trainer do konkretnej gry zawiera w sobie niebezpieczne oprogramowanie.

Chcemy zapewnić Was, że z naszego wieloletniego doświadczenia z trainerami (zarówno na www.gry-online.pl gdzie są one możliwe do pobrania jak i w Encyklopedii Gier) wiemy, że żaden z trainerów, które wam prezentujemy, nie będzie stanowił żadnego zagrożenia dla Waszego komputera.

W zależności od systemu operacyjnego, którego używacie, programu antywirusowego i jego konfiguracji, podczas instalacji Encyklopedii Gier i jej używania może zdążyć się sytuacja że kilka (różne pliki w zależności od wersji programu antywirusowego) trainerów może zostać wykrytych jako programy mogące stanowić zagrożenie.

W takiej sytuacji, jeżeli nasze zapewnienia o bezpieczeństwie nie są dla Was wystarczające, proszę postępować zgodnie z poleceniami Waszego programu antywirusowego, który usunie lub zablokuje pliki, które uważa za niebezpieczne. Nie jest to konieczne z powodu bezpieczeństwa, ale zawsze możecie tak zrobić dla swojego dobrego samopoczucia.

Dodatkowo zawsze można podejrzane pliki wysłać producentowi Waszego programu antywirusowego, tak aby w kolejnej edycji lub poprawce do tego programu, trainery zamieszczane przez nas były poprawnie rozpoznawane.

Życzę wszystkim dobrej zabawy i pamiętajcie, aby trainery nie psuły jej Wam, bo największą radość ma się wtedy, gdy przechodzi się grę bez ułatwień.

Fakty o EG09 DVD
 • ponad 12100 opisanych gier
 • ponad 760 obszernych poradników do gier
 • około 2700 zapowiedzi i recenzji
 • blisko 6600 galerii zdjęć
 • kody i trainery do ponad 4300 gier
 • filmy do około 5500 gier
 • uwzględniony ranking PEGI
 • oceny psychologiczne gier
 • abonament MayClub w prezencie
 • automatyczne darmowe aktualizacje
 • ponad 8GB danychEG09 Polecają:
© 2000-2024 GRY-OnLine S.A. |
copyright © 2000 - 2024 GRY-OnLine S.A.