federacja.gry-online.pl
Premiera Wielkiej Encyklopedii Gier 07 - 29 listopada 2006 (środa)
Pierwsze uaktualnienie EG07 - 19 grudnia 2006 (piątek), Drugie uaktualnienie EG07 - 18 stycznia 2007 (czwartek)
Bezpieczeństwo Antywirusowe i Encyklopedia Gier

Wszystkie wersje Wielkiej Encyklopedii Gier począwszy od EG2003 aż do EG07 są wolne od wirusów, trojanów i innych programów mogących zagrażać bezpieczeństwu użytkownika.

Sama encyklopedia pozbawiona jest jakichkolwiek procedur śledzących i zbierających dane z komputera na którym jest zainstalowana, bez wiedzy jej użytkownika.

Na wszystkich etapach produkcji, wszystkie pliki zawarte w encyklopedii są sprawdzane aktualnymi profesjonalnymi programami antywirusowymi.

Dołożyliśmy wszelkich możliwych starań aby produkt nasz był w 100% bezpieczny i jak do tej pory przez wszystkie te lata nie otrzymaliśmy żadnego dowodu na to aby ktokolwiek poniósł jakiekolwiek straty lub był narażony na jakiekolwiek niebezpieczeństwo związane z użytkowaniem encyklopedii.

Skąd wiec pojawia się problem?

W encyklopedii gier jako jeden z jej elementów znajdują się programy zwane "Trainerami" (w najnowszej wersji jest ich 728). Trainery to programy ułatwiające rozgrywkę w konkretnych grach, dodające nieograniczoną ilość pieniędzy i surowców, dodatkowe "życia", ogólnie pozwalające "oszukać" gry w które gramy.

Ogólnie mówiąc działa to tak że przed (lub w trakcie) uruchomieniem gry w której chcemy mieć ułatwienia, uruchamiamy program będący do niej Trainerem (ułatwiaczem). Program ten tak wpływa na kod samej gry że modyfikując jej ustawienia pozwala nam oszukać prawdziwe ustawienia gry.

Aby to osiągnąć trainery muszą "ukrywać" się w pamięci komputera tak aby gra nie zauważyła ich istnienia, muszą "bocznymi drogami" modyfikować kod samej gry. Działanie to czasami zbliżone jest do działania nielegalnych programów atakujących nasze komputery.

Podstawowa różnica polega na tym że trainery działają wyłącznie na program (grę) do której zostały napisane i robią to w sposób kontrolowany i bezpieczny, a wirusy działają bez naszej wiedzy na cały nasz komputer.

Ze względu na sposób swojego działania trainery i wirusy mogą zawierać podobne fragmenty kodu. Z tego powodu może się zdarzyć że program antywirusowy który używamy może podejrzewać iż trainer do konkretnej gry zawiera w sobie niebezpieczne oprogramowanie.

Chcemy zapewnić was, że z naszego wieloletniego doświadczenia z Trainerami (zarówno na www.gry-online.pl gdzie są one możliwe do pobrania jak i w Encyklopedii Gier) wiemy że żaden z programów (Trainerów) które wam prezentujemy nie będzie stanowił żadnego zagrożenia dla waszego komputera.

W zależności od systemu operacyjnego który używacie, programu antywirusowego i jego konfiguracji, podczas instalacji Encyklopedii Gier i jej używania może zdążyć się sytuacja że kilka (różne pliki w zależności od wersji programu antywirusowego) Trainerów może zostać wykryte jako programy mogące stanowić zagrożenie.

W takiej sytuacji, jeżeli nasze zapewnienia o bezpieczeństwie nie są dla was wystarczające proszę postępować zgodnie z poleceniami waszego programu antywirusowego, który usunie lub zablokuje pliki które uważa za niebezpieczne. Nie jest to konieczne z powodu bezpieczeństwa ale zawsze możecie tak zrobić dla swojego dobrego samopoczucia.

Dodatkowo zawsze można podejrzane pliki wysłać producentowi waszego programu antywirusowego tak aby w kolejnej edycji lub poprawce do tego programu, trainery zamieszczane przez nas były poprawnie rozpoznawane.

Życzę wszystkim dobrej zabawy w graniu i pamiętajcie aby trainery nie psuły wam dobrej zabawy, bo największą radość ma się wtedy gry przechodzi się grę bez ułatwień.

copyright © 2000 - 2024 GRY-OnLine S.A.